Come and join our professional fresh fruit importer and vegetable supplier Team.


VIZYONUMUZ VE MISYONUMUZ Türk ürünlerini tanitmak

NOVAGRIM importateurs de fruits et légumes de Turquie

Neden sitemizi düzenli olarak ziyaret etmelisiniz ?

Sitemizde düzenli olarak Fransa pazari ve bilhassa Paris-Rungis Toptanci hali istatistiklerini ve bazi ürünlerin günlük hal satis fiatlarini ( domates - yesil fasulye - yesil biber -pirasa -avokado - enginar - kuskonmaz-kiraz- incir -kivi - nar -portakal-mandalina- limon - greyfurt - seftali - kayisi-nektarin-çilek-erik-kavun-karpuz-yesil salata-sogan -sarmisak- patates ... ) her gün görebileceksiniz. Bunun yanisira da Fransa'ya ve Paris heline ithal edilen diger birçok meyve ve sebze ürünlerinin de yıllık istatistiklerini görebilecek ve Fransa pazari hakkinda bilgi sahibi olmus olacaksiniz.


1999 yilindan beri profosyonel bir anlayisla yas sebze ve meyve ithalati yapmaktayiz.Üreticilerin ve ihracatcilarin böyle bir siteye ihtiyaci olabilecegini düsündügümüz için 2007 yilindan itibaren bu siteyi hazirlama kararini aldik.Sitemiz 2007 yılından beri hem yıllık yaş sebze ve meyve istatistiklerini hem de günlük hal toptan satış fiatlarini sizlere sunmaktadir.

GELECEK SEZON

NOVAGRIM 2018 - 2019 sezonunda 5 000 ton domates, 300 ton Star-Ruby greyfurt, 300 ton portakal, 200 ton mandalina, 100 ton limon, 1 500 ton sebze ( yesil fasulye, pirasa,biber, sivri biber, dolma biber, çarliston biber, salatalik, enginar, kuskonmaz,yesillik, kabak ), 300 ton kiraz, 300 ton Siyah incir ve 500 ton sogan ithal etmek istemektedir. 2018 - 2019 sezonunda ayrica nar, kivi, hurma, seftali, kaysi, ayva, nektarin,çilek, kavun, karpuz, ananas ve avokado meyveler de ithal edilecektir.

NOVAGRIM ne yapar ?

NOVAGRIM bir Fransiz kurulusudur ve Türk domatesini Fransa pazarina tanitan ilk firma olarak isim yapmistir. Firmamiz her sezon 3 500 ila 4 000 ton Türkiye domatesi pazarlayarak da , Fransa'da en büyük Türkiye domatesi ithalatçisi durumuna gelmistir.


Türk ürünlerini tanitmak Paris Rungis Toptanci Hali esine özen göstermek ve süreklilik kavramiyla Türk üreticileri ve ihracatçilari ile profesyonel bir isbirligi kurmaktir. Amacimiz kaliteden ödün vermeden hem müsterilerimizle hem de Türkiye'deki üretici ve ihracatçilarla uzun vadeli çalisma ortamlari yaratip, kaliteli, sertifikali ( HACCP, GLOBALGAP, ISO, BRC ) ve akilli tarim teknikleriyle üretilmis Avrupa standartlarina uygun sebze ve meyve pazarlamaktir.


Firmamiz Türkiye kökenli ürünleri Fransiz piyasasina tanitmis ve gerek geleneksel toptancilar gerekse süpermarket zincirleri satin alma merkezlerinde bu ürünlere kücüksenmeyecek bir pazar yaratarak her yil 1 milyon ton sebze ve meyve satisi gerçeklestiren ve dünyanin en büyük toptanci hali olan PARIS RUNGIS sebze meyve halinde güçlü, dinamik bir pazarlama sistemi yaninda saglam bir dagitim mekanizmasi gerçeklestirerek söz sahibi ve aranilan bir ithalatçi firma durumuna gelmistir.


Ya siz ?

Siz de Fransa'da ürünlerinizin pazarlanmasini istiyorsaniz bizimle irtibat kurabilirsiniz.

PARIS - RUNGIS TOPTANCI HALI (M.I.N. DE RUNGIS)

DÜNYANIN EN BÜYÜK  SEBZE - MEYVE HALI  

PARIS - RUNGIS TOPTANCI HALI  (M.I.N de Rungis)


265 hektar arazi üzerine kurulu Paris-Rungis hali 18 milyon tüketiciye servis vermektedir. 


Bu rakkamin 12 milyonu Paris ve yakin çevresinden gelmektedir. Paris ve yakin çevresi ( 150 km ) sebze meyve ihtiyacinin %50 sini buradan temin etmektedir. 


Yillik cirosu 7,5 milyar euro olan Paris-Rungis halinde 2006 yilinda 1.6 milyon ton, 2007 yilinda 1.58 milyon ton ve 2008 yilinda da 1.475 milyon ton ürün tüketilmistir. Bu tonajlarin ortalama 1 milyon tonunu yas sebze ve meyve satislari olusturmaktadir. 


Hal içerisinde 1 280 firma ve 12 500 kisi calismaktadir. Bu firmalardan 450 tanesi toptancilardan olusurken çalisan kisilerin 7 350 si toptanci firmalarda çalismaktadir. 


Hergün düzenli olarak gelen alici sayisi 22 000 kisi olan hale yine her gün 26 000 arac ve 3 000 TIR girmektedir. 


Paris-Rungis ( M.I.N de Rungis ) toptanci halinin 7.5 milyar euroluk yillik cirosunun % 70 ini toptanci firmalari gerçeklestirmektedir.Rungis hali kapilarini ilk defa 3 Mart 1969 trihinde halka açmistir. 


GÜNLÜK HAL FIYATLARI HAKKINDA

"Fiatlar" sayfamizda belirtilen toptan fiatlar NOVAGRIM'in ithal ettigi yas sebze ve meyvelerin yanisira Fransiz çiftçilerin ürünlerini ve toptanci ya da ithalatçi firmalarin degisik ülkelerden ithal ettigi yaş sebze ve meyve ürünlerini kapsamaktadir.Mevsimlere göre bu ürünlerin ithal edildigi ülkeler ise Amerika, Avustralya, Arjantin, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Burkina Faso, Çin, Fas, Fildişi Sahili, Gana, Güney Afrika, Hindistan, Hollanda, Honduras, İran, İspanya, İsrail, İtalya, Kanada, Kenya, Kıbrıs, Kolombiya, Kosta Rika, Litvanya, Macaristan, Madagaskar, Mali, Meksika, Mısır, Moris Adaları , Paraguay, Peru, Polonya, Portekiz, Reunion Adaları, Romanya, Rusya, Senegal, Şili, Suriye, Tunus, Türkiye, Ukrayna, Uruguay, Ürdün, Yeni Zelanda, Yunanistan ve Venezuela gibi ülkelerdir.

Sonraki sayfa / Domates

Novagrim Fransa domates ithlati

Neden domates ?

NOVAGRIM geçtigimiz yirmi senede yaptigi çalismalar neticesinde Türkiye'de de en çok ihraç edilen tarim ürünü olan domatesi kendi markasi altinda Fransiz tüketicilerine tanitmis ve kabul ettirmistir. Türkiye'de domates ihracati ve domates üretimi dalllarinda el ele çalistigi Türk üreticileri, mühendisleri ve firmalariyla Türkiye domates ihracati konusunda Fransa'da kisa zamanda taninan bir isim haline gelen Fransa Türkiye ile çalismaya devam etmektedir.

Paris Rungis hali domates fiyatlari hakkinda

"Fiatlar" sayfamizda belirtilen toptan fiatlar NOVAGRIM'in ithal ettigi yas sebze ve meyvelerin yanisira Fransiz çiftçilerin ürünlerini ve toptanci ya da ithalatçi firmalarin degisik ülkelerden ithal ettigi yaş sebze ve meyve ürünlerini kapsamaktadir.